ČR - Řím - celá cesta na kole BEZ autobusu

Vážení cyklopoutníci,

po dohodě s Petrem Gabrielem a několika dalšími cyklopoutníky si Vás dovoluji oslovit s následující nabídkou na prodloužení letošní cyklopoutě.

To, že se letošní cykloupouť pojede do Říma jste se už dozvěděli. Start cyklistické části bude 30.7.2012 v Padově.

S některými z Vás se potkávám častěji a několikrát jsme diskutovali možnost jet na kole celou cestu z Velehradu až do Říma, což je asi 1300 km. Nakonec se pro tuto variantu nadchlo zatím asi 10 lidí a tímto tuto možnost chceme nabídnout i Vám ostatním.

Trasa by byla nejspíše směřována po cyklostezce podél Dunaje a podél řeky Traisen do Mariazell, pak po cyklostezce podél řeky Mur, dále přes Villach do Benátek a pak do Padovy. V Padově, kam bychom přijeli 29.7., bychom se připojili k ostatním cyklopoutníkům a následující den bychom už dál pokračovali společně s ostatními až do Říma.

Cestu z Velehradu do Padovy bychom ujeli zřejmě během 9-ti etap. Start z Velehradu by pak tedy byl nejspíše v pátek 20.7. a celá prodloužená cyklopouť by časově neměla být delší než loňská cyklopouť do Santiaga.

Smyslem této akce je absolvovat cestu, kterou v roce 867 uskutečnili sv. Cyril a Metoděj, když šli papeže Hadriána II. žádat o povolení staroslověnštiny jako bohoslužebného jazyka. Prožíváme přípravné období na výročí 1150 let od příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu a plánovaná cesta může být našim příspěvkem k tomuto jubileu.

Pokud tedy budete mít zájem absolvovat celou cestu z Velehradu do Říma na kole, tak mě kontaktujte na adrese vit.tomastik@seznam.cz nebo na telefonu 608 622 255.

Přeji Vám pěkně prožité dny a těším se na setkání s Vámi.

Vítek Tomaštík

Upozornění - tato alternativa je pouze jinou možností, jak se dostat do Padovy. Další část poutě probíhá standardně podle harmonogramu zde. Je proto tedy nutné se přihlásit i oficiálně!!!

Cyklopoutníci, kteří pojedou na kole přímo ČR do Říma musí být rovněž přihlášeni přes cyklopoute.cz (Petra Gabriela). Jinak nezaručujeme možnost ubytování během etap z Padovy do Říma, jídlo a návrat zpět do ČR.