Denní zpravodajství

  • 20.08.2011 13:27 V noci ze ctvrtka na patek jsme se busy presunuli ze Santiaga do Madridu. Po dvou dnech muzeme rici,ze atmosfera samotneho JMJ nas jiz pohltila. Cyklopoutnici beze zbytku vyuzili take moznosti prohlidky Madridu. Vecer mel papez B16 krizovou cestu pro mladez. Co se organizacni stranky tyce, nefunguje zhola nic! Od registrace,ktera pro nasi skupinu trvala bezmala 5 hodin az byrokraticke spanelske voluntery, kteri neberou svou ulohu jako sluzbu,ale jak splneni si sveho bez ohledu na bezpecnost ucastniku,coz komplikuje zejmena postarsim cyklopoutnikum pobyt v Madridu. V 16 hod se nase skupinka vyda na letiste Cuatro Vientos, kde se spolecne s vice nez milionem mladych lidi zucastnime vigilie a nedelni mse s papezem. Snad probehne presun co nejrychleji i vzhledem ke klimatickym podminkam, kdy ve stinu v parku je nyni 41 stupnu! Zdaž Bůh z Madridu
  • 17. 8. 15:55 Všichni cyklopoutníci ve zdraví dorazili do cíle pouti - Santiaga de Compostely! Dneska jsme obdrželi diplomy za absolvování pouti a naše skupina 133 cyklistů byla čtena při slavnostní mši sv., které předsedal mexický arcibiskup doprovázený nesčetnou skupinou mladých ze své země. Nyní se vydáváme autobusem na tzv. Konec světa do Fisterre. Večer se pak vydáme opět ke katedrále v Compostele.
  • 15. 8. 15:00 Posilněni výbornou večeří z předchozího dne (vepřo–knedlo–zelo + kobliha) od našeho kuchaře Gusty se cyklisté vydali na předposlední etapu do Portomarínu. Organizační tým se již nachází v Portomarínu, kdy bedlivě vyhlíží příjezd prvních cyklistů do cíle dnešní etapy.
  • 14. 8. 2011 z Astorgy jsme zamířili do Vega de Valcarce. Etapa vedla náročným horským terénem. Cyklisté museli vystoupat až na Cruz de Ferro do výše 1504 m. n., což je nejvyšší vrchol kudy kdy vedla trasa nějaké naší cyklopouti. Odměnou jim byl překrásný výhled a 26 km dlouhý sjezd do Ponferrady. Odtud cyklisté putovali do vesnice Vega de Valcarce. Při příjezdu do Vegy jsme byli svědky požáru lesa na protějším kopci. V členitém terénu musel dokonce zasahovat vrtulník. Vše však do večera tamní bezpečnostní složky zvládly, a tak jsme usínali v poklidu.
  • 13. 8. 2011 etapa mířila do Astorgy. Měřila necelých 60 km, jelo se převážně po rovině, avšak krajina byla velmi pustá a skoupá na zeleň. Teplota dosahovala 35 stupňů! Astorga se nachází taktéž na svatojakubské cestě. Stejně jako Burgos a León má i Astorga svoji krásnou katedrálu Panny Marie, vedle níž se nachází Muzeum cest – stavba projektovaná samotným Gaudím.
  • 12. 8. 2011 ze Sahagúnu jsme vyrazili na třetí etapu do Leónu. V Leónu jsme se ubytovali ve sportovní hale na okraji města. V podvečer jsme sehráli přátelský zápas ve fotbale s Mexikem, výsledek vyzněl jednoznačně pro naše družstvo Orla v poměru 6:1. Jednalo se o zápas mezi účastníky světového setkání mládeže. Večer jsme se vydali do centra Leónu, kde probíhal podprogram v rámci JMJ. Všude bylo vidět kolumbijské vlajky. V Leónu bylo na předprogramu na 1500 mladých z této jihoamerické země. Atmosféra před leónskou katedrálou byla vskutku úžasná. Trochou do mlýna jsme přispěli i my, když jsme zapěli naše moravské lidovky :-)
  • 11. 8. 2011 z Frómisty se účastníci vydali za velkého horka do městečka Sahagún. Využili jsme pohostinnosti sportovního areálu tamního města a v hojnosti navštívili přilehlé koupaliště.
  • 10. 8. 2011 22:10 - Dneska jsme slavnostně odstartovali cyklopouť z náměstí před katedrálou v Burgosu. Požehnat cyklopoutníkům přišel místní arcibiskup, který prostřednictvím svého sekretáře uskutečnil pro naše poutníky prohlídku skvostné katedrály. Za velkého zájmu médií jsme vyrazili starobylou branou po Caminu směr Frómista. Byla také znát síla španělského sluníčka - teplota stoupala nad 30 stupňů.
  • 9. 8. 2011 18:18 - Právě jsme překročili španělskou hranici, vykoupali se v Atlantickém oceánu v Sant Sebastianu a míříme do Burgosu. Večer vybalíme kola z busu a ráno v 10 startujeme z náměstí před katedrálou.
  • 8. 8. 2011 19:22 - Vše podle plánu, nyní jsme v Lurdech, měli jsme tu mši, komentovanou prohlídku a večer jedeme spát do Tarbes, kde Gusta chystá večeři. Přibývá také trik s logem Madridu, jsou zde mladí z Kanady, Japonska, Itálie, Argentiny, USA... Včera jsme byli v Chamonix, výstup lanovkou na Midi k Mt. Blancu nešel kvůli mrakům a větru. Tak jsme jeli lanovkou na protilehlý vrchol do výšky 2520 m, kde byl perfektní výhled. Atmosféra v busech je skvělá, zítra se přesouváme do Burgos.