cs-CZen-US

cyklopoute.cz

cyklistika s dalším rozměrem 
Perfection is in our nature.

Příroda

Kolo je ideální prostředek pro poznávání krajiny
BMX is Back.

Parta

Příležitost poznat nové tváře

Informace k CYKLOPOUTI 2020 do Maďarska s návazností do Medjugorje - ZRUŠENO!


#Cyklopout2020 🚲 🚲Cyklistická pouť 2020

Česká republika – Slovensko – Maďarsko

5. – 16. srpna 2020


Vážení a milí cyklopoutníci,

jak jsme avizovali během loňské cyklopouti, následující dva ročníky cyklopouti (roky 2020 a 2021) budou rozděleny do dvou částí. V té první odstartujeme z České republiky a přes Slovensko doputujeme praktickyna samotnou hranici Maďarska s Chorvatskem. Ve druhé, se pak ze stejného místa kde skončíme v tomto roce, vydáme přes Chorvatsko do Bosny a Hercegoviny, kde se nachází známé poutní místo – Medjugorje. Právě v roce 2021 zde uplyne 40 let od zjevení Panny Marie.

110 let existence má v naší zemi za sebou křesťanská tělovýchovná organizace OREL.
O „pár“ let méně pak mají cyklistické poutě, „zrozené“ na počátku 21. století v Uherském Brodě. Přesto i ony k ORLU již nepochybně patří. A s nimi vždy spojený poutavý program s krásnou trasou a noclehy na zajímavých místech, které mají spojitost s tématem cyklopoutě, ať již duchovním, sportovním a kulturním.

Jestliže loňská cyklopouť po Západních Čechách byla spojená s oslavou 110 let Orla, tak v té letošní zamíříme jižněji. Překročíme tak hranice tří států – Česka, Slovenska a Maďarska, které spolu s Polskem tvoří visegrádskou čtyřku. A i do tohoto města během letošní poutě zavítáme.

Sraz cyklistů je naplánován na středeční podvečer s datem 5. srpna 2020 v Uherském Brodě, který bude hostit již 8. start cyklopouti ze 16 ročníků. Ten je naplánován na následující dopoledne na klášterním nádvoří před kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Od pradávna je toto město nazýváno vstupní branou do Uher, a dodnes je významným poutním místem Moravy. Po startu pak čeká cyklopoutníky celkem 8 etap s více než 650 kilometry a autobusovým návratem zpět do ČR. Etapy jsou rozvrženy v rozmezí vzdáleností od 50 do 100 km s minimálním převýšením, neboť podstatnou část budeme lemovat břeh Dunaje.

První etapa bude končit ve známém slovenském poutním místě Šaštín-Stráže, kde se nachází překrásná bazilika Panny Márie Sedembolestnej. Odtud se pak účastníci vydají na patrně nejdelší etapu, a přes Bratislavu podél Dunaje, doputují do Šamorína, které se letos stane partnerským městem Uherského Brodu. Třetí etapa bude naopak nejkratší a svůj cíl bude mít ve Velkém Mederu, známém u nás pod dřívějším názvem Čalovo a zejména díky věhlasným „termálům“. V pořadí čtvrtá etapa bude končit v Ostřihomi, v historickém místě, spojeném s monumentální katedrálou, a dodnes významným místem křesťanství, které dokonce bylo v jednu chvíli i hlavním městem Uherského království. Po další etapě, jež přivede cyklisty do hlavního města Maďarska Budapešti, bude volný den určený pro obdiv kulturního dědictví tohoto velkoměsta, které bylo po řadu let spojeno s dějinami naší země. Po dnu volna zavede další úsek poutníky podél Dunaje do městečka Solt. Dalším cílem bude Baja. Cyklistickou pouť pak bude slavnostně zakončena na poutním místě u Pecse - Máriagyűd a to v sobotu 15. srpna 2020 o slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Po té se vrátíme autobusy zpět do ČR.

Cyklistické poutě organizované uherskobrodským Orlem jsou určeny a otevřeny pro všechny věkové skupiny – lidi ve víře pevné, hledající i tápající. Řada z poutníků již s námi nějakou tu cyklopouť absolvovala, avšak jsou i tací, kteří s námi z různých důvodů jet nemohli nebo o naší pouti nevěděli. Dejte jim o nás vědět :-)

Za uplynulých 15 ročníků jsme překonali hranici celkových 1000 originálních účastníků.


Nocovat budeme stejně jako na všech předchozích cyklopoutích v tělocvičnách, sportovních halách a třídách se sociálním zařízením. Jako na všech předchozích cyklistických poutích nebude chybět organizační tým, který se bude starat o zdraví, servis kol, duchovní náplň, překladatelskou činnost, kuchařský tým, který bude zajišťovat tradičně stravu účastníkům (snídaně a večeře). Jako doprovodné vozidlo pro převoz batožin a servisního zařízení na kola nám poslouží náš autobus, který se pak s námi (spolu s dalšími) doveze domů. Pro zájemce máme k dispozici (v omezeném množství) k zapůjčení kola.

Jakmile se naplní první autobus, druhý (př. třetí) pojede v případě, že bude naplněn z 90 % (myšleno pro návrat cyklopoutníků i s jejich koly zpět do ČR). Věříme, že se opět autobusy naplní. Kola budou převážena ve speciálním vozíku, k tomu určenému, za autobusem.

V ceně pouti bude jako vždy základní pojištění pro cesty do zahraničí. Účastníci obdrží tradiční tašku cyklopoutníka s originálním cyklopoutnickým-dresem 2020, orientační mapky, které si také můžou nahrát do mobilů jako navigaci etap, reflexní prvek, ekologický kelímek na pitný režim a Credenciál (poutnický průkaz). A do něho pak bude možné sbírat razítka z ubytoven, restaurací a dalších zařízení.


Cena za celou pouť je 5990 Kč. Přihlašovat je možné od úterý 4. února 2020. Počítáme s účastí +-100 cyklistů.

Těšíme se na viděnou 5. srpna 2020 na srazu v Uherském Brodě.


Maďarsko 2020 – ke stažení zde:


Propozice


PřihláškaHarmonogram Cyklopouť Maďarsko (05. - 16. srpna 2020)

ST

5/8

Sraz (navečer) v Uherském Brodě (ČR)

ČT

6/8

1. etapa Uherský Brod – Šaštín-Stráže (SK) - 85 km

7/8

2. etapa Šaštín-Stráže – Šamorín (SK) - 108 km

SO

8/8

3. etapa Šamorín – Velký Meder (SK) 50 km

NE

9/8

4. etapa Velký Meder Ostřihom (HU) 98 km

PO

10/8

5. etapa Ostřihom – Budapešť (HU) 60 km

ÚT

11/8

Volný den na prohlídku Budapešti

ST

12/8

6. etapa Budapešť – Solt (HU) 100 km

ČT

13/8

7. etapa Solt – Baja (HU) 85 km

14/8

8. etapa Baja – Máriagyud (HU) 88 km

SO

15/8

Pouť – zakončení cyklopouti, večer odjezd autobusem do ČR

NE

16/8

Návrat do ČR v ranních hodinách (zastávky Břeclav, Uherský Brod).

 

Dáváme sportu smysl

 

 

Orel Uherský Brod

 

Korespondenční adresa:

 

Orel Uherský Brod

Orelský stadion
ulice Lipová 2614
688 01 Uherský Brod

Tel. +420 777 623 930

 

e-mail: info@cyklopoute.cz

 Číslo bankovního účtu:

Číslo účtu: 2201165695/2010

 TOPlist

 

 

 

 

 

Naši sponzoři a partneři:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

papezpapezcestacestaslideslide33slide4vsichnislide6