en-UScs-CZ

cyklopoute.cz

cyklistika s dalším rozměrem 
Perfection is in our nature.

Příroda

Kolo je ideální prostředek pro poznávání krajiny
BMX is Back.

Parta

Příležitost poznat nové tváře

Cyklopouť do Fátimy pohledem organizátorů

admindne Sunday, September 17, 2017 12:10 PM

120 cyklistů z  Čech, Moravy, Slezska, ale i Slovenska absolvovalo v první polovině srpna CYKLOPOUŤ do portugalské Fátimy, kde v letošním roce probíhá 100leté jubileum od zjevení Panny Marie.

Cyklopouť také propojila dvě města Uherský Brod a Fátimu (Fátima spadá samosprávně pod město Ourém), které mezi sebou uzavřeli v roce 2014 smlouvu o partnerství a spolupráci měst.  Organizátory cyklopouti byli členové Orla v Uherském Brodě.

Poutníci navázali také na rok 2011, kdy také putovali na kole po Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostely. Po takřka třídenním autobusovém přesunu přes Německo a Francii doputovali do španělské vesnice Vega de Valcarce, odkud se vydali na kolech ve dvou etapách do Santiaga de Compostely. Zde jsme se zúčastnili nedělní mše svaté v katedrále svatého Jakuba, kterou sloužil místní arcibiskup Julian Bareiro, který také přivítal naši skupinu cyklopoutníků.

Z Compostely se cyklisté vydali směr Portugalsko, i když v pořadí 3. etapa končila stále ještě ve španělském království, a to v  přístavu Atlantického oceánu městě Pontevedra, kde byla postavena Santa María, jedna z námořních lodí Kryštofa Kolumba, a také je to místo kde žila sestra Lucie, které se právě ve Fátimě zjevila Panna Maria.  Další etapa zavedla účastníky již na portugalské území - do historicky významného města Ponte de Lima. Tato etapa měla jednu neobvyklost, neboť po překonání státní hranice se nám ručičky hodinek posunuly o hodinu zpět, a tak poprvé v historii cyklopoutí měl poutní den 25 hodin. Poté jsme strávili volný den u Atlatického oceánu v  Portu a následovala etapa do portugalských „Benátek“ Aveira.  Neméně pěkná byla další zastávka v Coimbře. Zde se cyklisté potkali s rozsáhlými požáry, které v tu dobu sužovaly obyvatelstvo prakticky napříč Portugalskem, a tak mnohdy nebyla jiná možnost než projet přímo mezi hořícími a doutnajícími lesy. To už se ale „peloton“ (jelo se ve skupinkách) blížil k vrcholu pouti – Fátimě. Zde 120 poutníků dorazilo v sobotním podvečeru, kdy byl na programu světelný průvod s růžencem a mší svatou. Následná neděle byla 13. dnem v měsíci a jako každého 13. dne probíhala velká pouť. Druhý den měla naše skupinka vyhrazenu možnost slavit mši svatou přímo v kapli Zjevení, což dodalo pouti velmi osobitý a velký duchovní prožitek. Po ní, nám místní organizátoři z partnerského města Ourém, připravili bohatý celodenní program s prohlídkou míst, kde žili svatí pasáčci, následovalo přijetí starostou města Paulem Fonsecou, který také vyjádřil srdečné pozdravy panu starostovi našeho města a všem obyvatelům. Všem poutníkům, kteří doputovali do Fátimy, pak popřál, aby se alespoň na krátký čas stala Fátima jejich druhým domovem. Po té následoval společný oběd, prohlídka muzea voskových figurín (věnovaných fátimskému zjevení), a také návštěva místních jeskyní. Přijetí bylo velmi milé a celkově probíhalo v přátelské atmosféře.

V pořadí již 13. ročník cyklopoutí se celkově nesl ve znamení krásného a příjemného počasí. Organizačně zajišťovalo akci 7 dobrovolníků v organizačním týmu, za což jim patří dík. Průběhu celé akce předcházely více než roční přípravy, kdy bylo nutné zajistit zejména noclehy, stravu a vše logisticky nezbytné k úspěšné přepravě všech 120 účastníků z ČR do nejzápadnější části Evropy. I s pomocí a přímluvou Panny Marie Fátimské se vše zdařilo a akce měla velmi kladný ohlas mezi všemi účastníky.

Petr Gabriel, hlavní organizátor

Autor
admin

cyklopoutě

Dáváme sportu smysl

Orel Uherský Brod

Korespondenční adresa:

Orel Uherský Brod

Orelský stadion
ulice Lipová 2614
688 01 Uherský Brod

Tel. +420 777 623 930

e-mail: info@cyklopoute.cz

 Číslo bankovního účtu:

                                                                                             Číslo účtu: 2201165695/2010

Jaký typ kola upřednostňujete?Do kterého státu byste rádi podnikli cyklopouť?

#AfterPárty #cyklopouť2019🚲 se uskuteční v MILOTICÍCH (okres Hodonín), a to o prodlouženém  víkendu (pátek až pondělí 25.-.28.10.2019).


TOPlist

  Zobraz

Naši sponzoři a partneři:


 

 

 

 papezpapezcestacestaslideslide33slide4vsichnislide6